• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

Bandırma Şubemizde Tiyatro Gösterisi

29.06.2018

Bandırma Şubemizin üyelerinin oluşturduğu “Yersiz Yurtsuzlar Tiyatro Grubu”, 27 Haziran Çarşamba günü  Barış Manço Kültür Merkezi salonunda üyelerimize Erdinç Aydın'ın yazdığı Üyemiz Orhan Atıcı'nın yönettiği "Senin Annen Bir Melekti Yavrum"  adlı oyunu sahneledi.

Bandırma Şube Başkanımız İsmail Kayan; “Yaptığımız sosyal faaliyetleri çeşitlendirerek kentin sosyal yapısına da katkı sağlayan Petrol-İş Sendikamız adına oyuncularımızı kutluyorum. Tiyatro emek işidir, emeğinize yüreğinize sağlık.” dedi ve oyunculara çiçek takdim etti. 

 

FLORMAR'DA DİRENİŞ SÜRÜYOR

Gebze Organize Sanayi Bölgesi'nde kurulu bulunan ve ülkemizin önde gelen kozmetik firmalarından birisi olan Flormar'da işçiler, sendikalaştıkları için işten çıkartılıyorlar. Bugün itibariyle işten çıkarılan işçi sayısı 115'e ulaştı. İşveren önce sendikalaşma çalışmasının öncü işçilerini işten çıkarırken, şimdi başlayan direnişe destek veren işçileri işten atmaya başladı. Öyle ki, tezgah başında birlikte çalışırken işten atılıp direnişe geçen işçi arkadaşlarını alkışladığı için işçiler kapı önüne...
devamı