• industriAll global
 • industriAll europe
 • Retun See
 • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

Haberler

 • Neşe Plastik İşyerinde TİS İmzalandı

  İstanbul 2 Nolu Şubemizin yıllardır örgütlü olduğu Neşe Plastik işyerinde toplu iş sözleşmesi 17 Mayıs 2024 tarihinde anlaşmayla sonuçlandı. 17 Mayıs Cuma günü gece geç saatlere kadar süren ve tarafların anlaşmasıyla sonuçlanan toplu iş sözleşme toplantısında Genel Başkanımız Süleyman Akyüz, Genel Örgütlenme ve Eğitim Sekreterimiz Niyazi Recepkethüda, Genel Yönetim Sekreterimiz Ali Haluk Koşar, Neşe Plastik İşyeri Genel Müdürü Berti Hançerli, Fabrika Müdürü Hüseyin Ergin, İK Müdürü S. Serdar Koç, İstanbul 2 Nolu Şube Başkanımız Engin Bedir, Başkan Yardımcılarımız Muhammed Kayar, Fikret Tiftik (Mali), Toplu İş Sözleşmesi Uzmanımız Melis Akkuzu, işyeri temsilcilerimiz Sinan Arslanboğa, Kenan Çelebi, Tezcan Kar yer aldı. İmzalanan toplu iş sözleşmesinin taraflara, Neşe Plastik işyerinde çalışan üyelerimize, örgütümüze ve Neşe Plastik İşyerine hayırlı olmasını dileriz.
 • Alpla İşyerinde TİS İmzalandı

  Adana, Ankara, Gebze Şubelerimizin kapsamında olan Alpla Plastik Sanayi ve Tic. Ltd. Şti. işyeri ile devam eden toplu pazarlık süreci, 17 Mayıs 2024 tarihinde anlaşma ile sonuçlanarak toplu iş sözleşmesi imzalandı. Sendikamız Genel Merkezinde yapılan toplantıda Genel Başkanımız Süleyman Akyüz, Genel Sekreterimiz Ahmet Baranlı, Genel Örgütlenme ve Eğitim Sekreterimiz Niyazi Recepkethüda, Genel Yönetim Sekreterimiz Ali Haluk Koşar, Alpla İşyeri İnsan Kaynakları Direktörü İrem Suvat Kutengin, İşyeri Bordro Şefi Ahmet Halit Ekici, İnsan Kaynakları Müdürü Semih Saraçoğlu, İdari İşler Müdürü Burak Yaldız, Ankara Şube Başkanımız Murat Yıldırım, Gebze Şube Başkanımız Şivan Kırmızıçiçek, Gebze Şube Başkan Yardımcılarımız Dursun Karataş, Dönmez Aytekin (Mali), Ankara Şube Başkan Yardımcımız  İsmet Özen (Mali), Adana Şube Başkan Yardımcımız  Muhittin Bülent Ağca (Mali), Toplu İş Sözleşmesi Servisi Uzmanımız Melis Akkuzu, Alpla İşyerinden temsilcilerimiz Kenan Yıldırım, Adem Yılmaz, Ahmet Akman, Uğur Dönmez, Fatih Tezal, Gökhan Araba, Faruk Gödek, Ahmet Demirkaya, Mevlüt Arslan, Satılmış Akkuş, Şenol Gökçe yer aldı. İmzalanan toplu iş sözleşmesinin üyelerimize, sendikamıza ve Alpla işyerine hayırlı olmasını dileriz.
 • 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun

  "19 Mayıs 1919 Millî Mücadelenin ilk kıvılcımı, emperyalist ve işgalci devletlere karşı verilen bağımsızlık mücadelesinin Cumhuriyet’le taçlandırılmasının ilk adımıdır." Merkez Yönetim Kurulumuz, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir açıklama yayımladı.
 • Birinci Grup Yeni Temsilci Eğitimi Sona Erdi

  Sendikamız Genel Örgütlenme ve Eğitim Sekreterliği bünyesinde hazırlanıp, Eğitim Servisi tarafından koordine edilen Bahar Dönemi Yeni Temsilci Eğitiminde birinci grup eğitimi sona erdi.
 • Drogsan İşyerinde TİS Görüşmeleri Başladı

  Ankara Şubemizin yeni örgütlendiği Drogsan İlaçları Sanayi ve TİC. A.Ş. işyerinde toplu pazarlık süreci, tarafların 15 Mayıs 2024 tarihinde sendikamız Genel Merkezinde bir araya gelmesiyle başladı.  Toplu pazarlık sürecinin taraflara, yeni üyelerimize ve örgütümüze hayırlı olmasını dileriz.
 • Brezilya Kimya İşçileri Sendikası Sendikamızı Ziyaret Etti

  Eğitim ve Teknik İş Birliği Anlaşmasını imzaladığımız, 2010 yılı ve sonrasında düzenli olarak karşılıklı ziyaretler yaptığımız Brezilya ABC Bölgesi Kimya İşçileri Sendikası 5-10 Mayıs 2024 tarihleri arasında sendikamızı ziyaret etti.
 • Bahar Dönemi Yeni Temsilci Eğitimleri Başladı

  Sendikamız Genel Örgütlenme ve Eğitim Sekreterliği bünyesinde hazırlanıp, Eğitim Servisi tarafından koordine edilen Bahar Dönemi Yeni Temsilci Eğitimi ilk grup dersleri ile bugün başladı.
 • SOMA KATLİAMINI UNUTMAYACAĞIZ!

  Merkez Yönetim Kurulumuz, 13 Mayıs 2014 tarihinde yaşanan ve tarihimizin en büyük iş cinayeti olarak kayda geçen “Soma Faciası” acısının 10. yıl dönümü nedeniyle bir açıklama yayımladı.
 • Özel Ankara Can Dental İle Kurumsal Anlaşma

  Özel Ankara Can Dental Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi A.Ş. ile Petrol-İş Sendikası Ankara Şube  arasında üye ve  yakınlarına Ortodonti ve Se...
 • ANNELER GÜNÜ KUTLU OLSUN

  Merkez Yönetim Kurulumuz, Anneler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Sayfalar