• industriAll global
 • industriAll europe
 • Retun See
 • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

 • Merkez Yöneticilerimiz Düzce Şubemizin Düzenlediği Futbol Turnuvasında

  Düzce şubemizin örgütlü olduğu Standard Profil’de düzenlenen birimler arası futbol turnuvası final maçı ile turnuva sona erdi.
 • MYK'dan Açıklama...

  Örgütlü olduğumuz TPİC işyerimizin Şırnak Gabar’da bulunan Şehit Aybüke Yalçın 27 Nolu Petrol Sahasında, petrol sondaj kulesinin devrilmesi sonucu iki üyemiz yaralanmış, bir mühendis çalışma arkadaşımız ise vefat etmiştir. Yaralanan üyelerimiz hastaneye sevk edilmiş olup tedavileri devam etmektedir. Kazanın haber alınmasından sonra Batman Şube yöneticilerimiz, kurtarma çalışmalarını yerinde takip etmek ve gerekli incelemeleri yapmak üzere olay yerine gitmişlerdir. Sendikamız, örgütlü olduğu işyerlerinde benzer kazaların tekrar yaşanmaması için konunun takipçisi olacaktır.  Vefat eden Petrol Mühendisi Mehmet İrfan Güler’e Allah’tan rahmet, yaralanan üyelerimiz Furkan Tatar ve Hüdaverdi Yılmaz’a acil şifalar diliyoruz. Petrol-İş Sendikası
 Merkez Yönetim Kurulu adına
 Süleyman Akyüz
 Genel Başkan
 • KIBRIS BARIŞ HAREKATI’NIN 50. YILDÖNÜMÜ

  Kıbrıs Barış Harekâtı’nın 50. Yıldönümünde, kardeş Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Barış ve Özgürlük Bayramı’nı kutluyoruz.
 • Nitto İşyerinde TİS İmzalandı

  İstanbul 2 Nolu Şubemiz kapsamında olan Nitto işyerinde yeni dönem toplu iş sözleşmesi 16 Temmuz Salı akşam saatlerine kadar süren görüşme sonucunda, tarafların anlaşmaya varmasıyla imzalandı. Sözleşme toplantısında Genel Başkanımız Süleyman Akyüz, Nitto işyeri Yönetim Kurulu Başkanı Kenichi Sakaitani, Genel Müdür Abdulgani Harbutoğlu, Av. Prof. Dr. Ufuk Aydın, İstanbul 2 Nolu Şube Başkanımız Engin Bedir, Başkan Yardımcılarımız Muhammet Kayar ve Fikret Tiftik (Mali), Toplu İş Sözleşmesi Servisi uzmanımız Tuğçe Kalyoncu, işyeri temsilcilerimiz Ayhan Çiftçi, Sinan Altay ve Birkan Erdoğan yer aldı. İmzalanan toplu iş sözleşmesinin Nitto işyerinde çalışan üyelerimize, Nitto işyerine ve örgütümüze hayırlı olmasını dileriz.

Merkez Yönetim Kurulumuzun 15 Temmuz Mesajı

Merkez Yönetim Kurulumuz'un 15 Temmuz Açıklaması

Trakya Şube 9. Olağan Genel Kurulu Gerçekleşti

Sendikamız Trakya Şube 9. Olağan Genel Kurulu 7 Temmuz Pazar günü Lüleburgaz’da yapıldı. Genel Kurulda yapılan seçim sonuçlarına göre Ümit Çetintaş Şube Başkanı seçildi.

Deva Partisi Genel Başkan Yardımcısından, Batman Şubemize Ziyaret

Deva Partisi Genel Başkan Yardımcısı, Mersin Milletvekili Mehmet Emin Ekmen Batman Şubemizi ziyaret etti.

Bandırma Şubemizden Hayırlı Olsun Ziyareti

Bandırma Şube Başkanımız Tuncay Topuz ve Bandırma Şube Yöneticilerimizden oluşan heyet, Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü Bandırma Bor Ve Asit Fabrikaları İşletme Müdürü olarak göreve yeni atan

Adana Şubemizde SASA’daki İşkolu Kararına İlişkin Basın Açıklaması

4 Temmuz Perşembe günü Adana Şubemizde SASA’daki işkolu tespitine ilişkin basın açıklaması yapıldı. Türk-İş Bölge Temsilcisi Edip Gülnar ve Türk-İş’e bağlı sendikaların temsilcilerinin de yer aldığı açıklamaya, basın mensuplarının katılımı da yoğun oldu.

Batman Emek ve Demokrasi Platformu’ndan Basın Açıklaması

Batman Şubemiz dün 3 Temmuz Çarşamba günü Batman’da Atatürk Parkı Yanı Yılmaz Güney sinema önünde emek örgütleri temsilcilerinin katılımıyla ortak bir basın açıklaması yaptı.

Yeni Örgütlendiğimiz Steep Tr İşyerinde TİS İmzalandı

Gebze Şubemizin yeni örgütlendiği Steep Tr işyerinde toplu iş sözleşmesi 1 Temmuz  Pazartesi günü Genel Merkezimizde yapılan toplantı neticesinde imzalandı. Toplantıya Genel Başkanımız Süleyman Akyüz, Genel Sekreterimiz Ahmet Baranlı, Genel Mali Sekreterimiz Mehmet Kaya, Genel Örgütlenme ve Eğitim Sekreterimiz Niyazi Recepkethüda, Steep Tr Genel Müdürü Kubilay Şimşek, Av. Abdullah Gürhan, Gebze Şube Başkanımız Şivan Kırmızıçiçek, Başkan Yardımcılarımız Dursun Karataş, Dönmez Aytekin (Mali) Toplu İş Sözleşmesi Servisi Uzmanımız Melis Akkuzu, Toplu İş Sözleşme Servisi Uzman Yardımcımız Serkan Gümüşbaş ile İşyeri Temsilcimiz Fuat Turan yer aldı. 
İmzalanan Steep Tr toplu iş sözleşmesinin taraflara, üyelerimize ve örgütümüze hayırlı olmasını diliyoruz.

Novares İşçileri Kazandı, Grevimiz Sona Erdi

Sendikamız Gebze Şubesinin örgütlü olduğu Novares işyerinde 25 Haziran Salı günü başlayan grevimiz 3. gününde kazanımla sonuçlandı.

Sayfalar