• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

Batman’da Askerimize Kurulan Hain Pusuyu Kınıyor, Terörü Lanetliyoruz..!

Merkez Yönetim Kurulu'muz, 4 Ekim Perşembe sabahı Batman’da gerçekleştirilen terör saldırısını kınayan bir mesaj yayınladı.

05.10.2018

Batman’ın Gercüş ilçesinde, askeri aracın geçişi sırasında, terör örgütü mensuplarınca daha önce yerleştirilen el yapımı patlayıcının patlatılması sonucu sekiz kahraman askerimizin şehit olduğunu, bir Mehmetçiğimizin ise yaralandığını üzülerek öğrendik.

Ülkemizi bölmek, milletimizi parçalamak isteyen; emperyalist güçlerin taşeronluğunu yapan bu hainlere gerekli cevabı, güvenlik güçlerimiz vatan toprakları içerisinde ve sınır ötesinde en güzel şekilde vermektedir. Bizlere düşen ise böyle zor günlerde birik ve beraberliğimiz pekiştirmek ve Türk, Kürt, Laz, Çerkez, Alevi, Sünni diye ayrışmadan bu bayrak altında ebediyen birlikte yaşayacağımızı haykırmak olacaktır.
  
Batman’da milletimize karşı gerçekleştirilen bu saldırıyı şiddetle kınıyor, şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralıları askerimize acil şifalar diliyoruz.

Milletimizin başı sağ olsun...

Petrol-İş Sendikası
Merkez Yönetim Kurulu adına
Genel Başkan
Ali Ufuk YAŞAR

 

GRİPİN İLAÇ İŞYERİNDE ANLAŞMA SAĞLANDI

İstanbul 1 Nolu Şubemizin örgütlü olduğu İstanbul-Avcılar'da faaliyetlerine devam eden ve yıllardır Petrol-İş'in örgütlülüğünü sürdürdüğü Gripin İlaç A.Ş. işyerinde 28 Kasım’da başlayan grev sona erdi. Sendikamızın İstanbul 1 Nolu Şubesi kapsamında örgütlü olduğu ve 83 üyemizin çalıştığı Gripin İlaç A.Ş. işyerinde, toplu iş sözleşmesinde anlaşma sağlanamaması üzerine  28 Kasım’da greve çıkılmıştı. 28 Kasım’da başlayan grev 7 Aralık Cuma günü tarafların genel merkezimizde biraraya gel...
devamı