• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

Genel Örgütlenme ve Eğitim Sekreterimiz Tekik’ten Üyelerimize Ziyaret

Genel Örgütlenme ve Eğitim Sekreterimiz Mustafa Mesut Tekik, Batman Şubemizin örgütlü olduğu Türkiye Petrolleri işyerlerine bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

09.09.2017

9 Eylül Cumartesi günü Genel Örgütlenme ve Eğitim Sekreterimiz Mustafa Mesut Tekik ve Batman Şube Yöneticilerimizden oluşan heyet, Batı Raman Dağı'nda bulunan Sondaj Kulesi'nde ve Üretim İstasyonu'nda üyelerimizle bir araya geldiler.

Genel Örgütlenme ve Eğitim Sekreterimiz Mustafa Mesut Tekik üyelerimize, TP’de yaşanan son gelişmeler, Türkiye’de hareket ve örgütlenme ile ilgili değerlendirmelerde bulunarak bilgi verdi.

 

 

FLORMAR'DA DİRENİŞ SÜRÜYOR

Gebze Organize Sanayi Bölgesi'nde kurulu bulunan ve ülkemizin önde gelen kozmetik firmalarından birisi olan Flormar'da işçiler, sendikalaştıkları için işten çıkartılıyorlar. Bugün itibariyle işten çıkarılan işçi sayısı 115'e ulaştı. İşveren önce sendikalaşma çalışmasının öncü işçilerini işten çıkarırken, şimdi başlayan direnişe destek veren işçileri işten atmaya başladı. Öyle ki, tezgah başında birlikte çalışırken işten atılıp direnişe geçen işçi arkadaşlarını alkışladığı için işçiler kapı önüne...
devamı