• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

Genel Sekreterimiz ve Genel Mali Sekreterimizden MKEK ve Tüpraş İşyerlerine Ziyaret

5 Temmuz Perşembe Genel Sekreterimiz Ahmet Kabaca ve Genel Mali Sekreterimiz Turgut Düşova Kırıkkale Şubemize bağlı MKEK ve Tüpraş işyerlerini ziyaret ettiler.

06.07.2018

5 Temmuz Perşembe Genel Sekreterimiz Ahmet Kabaca ve Genel Mali Sekreterimiz Turgut Düşova Kırıkkale Şubemize bağlı MKEK işyeri temsilciliğine giderek temsilcilerimizi ve üyelerimizi ziyaret ettiler.Merkez Yöneticilerimize bu ziyarette Kırıkkale Şube Başkanımız Recep Sefer ve Başkan Yardımcısı(Mali) Cevdet Karabıyık eşlik etti. Üyelerimizin ziyaretinin ardından Genel Genel Sekreterimiz Ahmet Kabaca ve Genel Mali Sekreterimiz Turgut Düşova MKEK Fabrika Genel Müdürü Berna Doğrul'la bir araya geldiler.

Ardından Yöneticilerimiz Kırıkkale Şubemizin örgütlü olduğu Tüpraş işyeri temsilciliğini ziyaret ettiler. Temsilci veüyelerimizle bir araya gelen yöneticilerimiz sendikal değerlendirmelerde bulundular.

 

FLORMAR'DA DİRENİŞ SÜRÜYOR

Gebze Organize Sanayi Bölgesi'nde kurulu bulunan ve ülkemizin önde gelen kozmetik firmalarından birisi olan Flormar'da işçiler, sendikalaştıkları için işten çıkartılıyorlar. Bugün itibariyle işten çıkarılan işçi sayısı 115'e ulaştı. İşveren önce sendikalaşma çalışmasının öncü işçilerini işten çıkarırken, şimdi başlayan direnişe destek veren işçileri işten atmaya başladı. Öyle ki, tezgah başında birlikte çalışırken işten atılıp direnişe geçen işçi arkadaşlarını alkışladığı için işçiler kapı önüne...
devamı