• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

1 Mayıs’ta Onbinler Tek Ağızdan “Kıdemime Dokunma” Dedi!

02.05.2019

Petrol-iş Kocaeli Şubesi Konfederasyonumuz TÜRK-İŞ’in bu yıl ilimizde gerçekleştirdiği 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramını büyük bir coşku ile kutladı.

Türk-İş’e bağlı sendikaların yoğun katılım sağladığı 1 Mayıs kutlamaları Milli İrade Meydanında yüz bin emekçinin katılımı ile gerçekleşti.

Türk-iş üyeleri önce Doğu Kışla Parkı’nda 09.00’da bir araya geldi, ardından hep birlikte Rafet Karacan Bulvarı üzerinden Milli İrade Meydanı'na kadar yürüdü.

Petrol-iş Kocaeli Şubesi  diğer şubelerimiz ile birlikte örgütlü olduğumuz  Tüpraş Genel Müdürlüğü, Tüpraş İzmit Rafineri Müdürlüğü,Gübretaş, Shell&Turcas Petrol A.Ş. ve Ege Kimya-Ege Sil Kimya işyerlerinden binlerce üyemiz 1 Mayıs kutlamalarına eş ve çocukları ile katılarak çocuklarının geleceğine sahip çıktıklarını gösterdiler. 

1 Mayıs kutlamalarına katılan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet üyelerimize kısa bir konuşma yaparak 1 Mayıs İşçi Bayramımızı kutladı.

Coşkunun hiç düşmediği kutlamalarda sık sık “KIDEMİME DOKUNMA!!’’, KIDEME UZANAN ELLER KIRILSIN’’ sloganları atılarak Milli İrade Meydanına kadar yüründü.

Üyelerimiz meydanda çalan emek şarkılarına eşlik ederek, davul zurna eşliğinde eğlendiler.