• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

Aliağa Şubemizden Manisa Standard Profil İşçileri İçin Dayanışma Gecesi

Petrol-iş Sendikası Aliağa Şubemiz 245 gündür örgütlenme mücadelesi verdiğimiz Manisa Standard Profil çalışanı işçiler için 12 Ocak 2014 Pazar günü Manisa Kültür Merkezi Lale Salonu'nda Dayanışma Gecesi düzenledi.

Basın Servisi
14.01.2014

Petrol-iş Sendikası Aliağa Şubemiz 245 gündür örgütlenme mücadelesi verdiğimiz Manisa Standard Profil çalışanı işçiler için 12 Ocak 2014 Pazar günü Manisa Kültür Merkezi Lale Salonunda Dayanışma Gecesi düzenledi.

Geceye Petrol-iş Sendikası Genel Başkanı Mustafa ÖZTAŞKIN, Genel Mali Sekreter İbrahim DOĞANGÜL, Türk-iş’e bağlı İzmir Sendikalarının Şube Başkanları, birçok siyasi partinin temsilcileri ve Petkim, Tüpraş, Star Rafinerisi, Saybolt çalışanı üyelerimiz katıldı. Aliağa Şubemiz Ayaktakımı Tiyatro Topluluğu'da Bertolt Brecht’in şiirlerinden derlediği “Karanlık ve Yalnızlık” adlı oyunuyla Standard Profil işçisine destek verdi.

Gece Grup Yel Değirmeni’nin türküleriyle son buldu.

Kaynak: Aliağa Şubesi
 

GENEL BAŞKANIMIZIN 70.YIL MESAJI

Yıllar içerisinde emek mücadelesinin en köklü ve en güçlü sendikalarından biri haline gelen Petrol-İş, 70 yaşını kutluyor... Genel Başkanımız Süleyman Akyüz sendikamızın 70. kuruluş yılı sebebiyle bir mesaj yayınladı. Genel Başkanımızın mesajına aşağıda bulunan linkten ulaşabilirsiniz. [video:https://youtu.be/7kQu_PWOraA] ...
devamı