• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

ANDOLSUN Kİ ASLA UNUTMAYACAĞIZ!!!!

02.07.2019

Kocaeli Şube Başkanımız Salih AKDUMAN 1 Temmuz 2019 tarihinde Tüpraş Sözleşmesinin Yüksek Hakem Kurulunda bağıtlanması sonucunda Tüpraş işyerinde çalışan üyelerimize 2 Temmuz 2019 sabahında fabrika önünde açıklamalarda bulundu.
Kocaeli Şube Başkanımız Salih AKDUMAN yaptığı açıklamada;
1 Temmuz 2018 ile 31 Aralık 2018 tarihlerinde oluşan 6 aylık enflasyon oranının 10.19 çıkmasına rağmen Y.H.K. eliyle yok farzedilerek yaşanan gerçekleşmiş enflasyon oranının elimizden alınmasına rıza göstermeyeceğiz. 10.19 sözleşme tekniği değiştirilerek yok edilemez.
Bu hak kaybını asla unutmayacaklarını, unutturmayacaklarını ve peşinde olduklarını söyleyen Şube Başkanımız Salih AKDUMAN konunun takipçisi olacaklarını belirtti.

 

PANDEMİ FIRSATÇILIĞI YAPMAYIN KIDEM TAZMİNATI HAKKIMIZ KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR

Dünya ve ülkemiz, pandemi nedeniyle olağanüstü koşullardan geçmektedir. Normalleşme adımlarının atılmaya başlanması, bu sürecin çalışma hayatında işçilere yaptığı olumsuz etkileri henüz ortadan kaldırmamıştır. Aksine normalleşme ile birlikte oluşan ortamda, bazı işverenlerin bu durumu fırsata çevirme niyetlerini ortaya koyduğuna tanık olunmaktadır. İşçilerin bazı kazanılmış haklarının geri alınması girişimlerine pandemi süreci bahane edilmektedir. Hükümetin henüz ayrıntılarını açıklamadığı İst...
devamı