• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

Batman karayollarına siyah çelenk

Batman Demokrasi Platformu'na bağlı sivil toplum örgütleri, Batman-Diyarbakır karayolu Salat beldesi yakınlarında meydana gelen trafik kazasında 25 kişinin hayatını kaybetmesinin suçlusu olarak Karayolları Müdürlüğü'nü gösterdi.
23.12.2011

Batman Demokrasi Platformu'na bağlı sivil toplum örgütleri, Batman-Diyarbakır karayolu Salat beldesi yakınlarında meydana gelen trafik kazasında 25 kişinin hayatını kaybetmesinin suçlusu olarak Karayolları Müdürlüğü'nü gösterdi. Yaşanan ölümleri protesto etmek için bir araya gelerek Batman Karayolları 97. Şube Şefliği önünde toplanan Batman Demokrasi Platformu'nun eylemine Batman-Diyarbakır arası yolcu taşımacılığı yapan minibüs şoförleri de destek verdi. Açıklama öncesi konuşan Petrol İş Batman Şube Başkanı Mustafa Tekik, "Kazanın sorumlusu yolların ihalesini yandaş müteahhitlere veren ve denetimde bulunmayanlardır" dedi.

devamı için:

 

GENEL BAŞKANIMIZIN 70.YIL MESAJI

Yıllar içerisinde emek mücadelesinin en köklü ve en güçlü sendikalarından biri haline gelen Petrol-İş, 70 yaşını kutluyor... Genel Başkanımız Süleyman Akyüz sendikamızın 70. kuruluş yılı sebebiyle bir mesaj yayınladı. Genel Başkanımızın mesajına aşağıda bulunan linkten ulaşabilirsiniz. [video:https://youtu.be/7kQu_PWOraA] ...
devamı