• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

Bursa Şubemizde Temsilciler Kurulu Yapıldı

22.01.2020

Bursa Şubemiz, 2020 yılı ilk şube temsilciler kurulunu  Bursa Şube Başkanı Ersin Birgül, Başkan Yardımcısı Hüseyin Gürkaş ve Kamil Bayrak, şube yönetim, denetim, disiplin kurulu ve örgütlü olunan işyeri temsilcilerinin katılımı ile 22 Ocak Çarşamba günü şube binasında gerçekleştirdi. Toplantıda geride bıraktığımız 2019 yılı değerlendirmesi, yeni seçilen temsilcilerimizin tanıştırılması, devam eden sözleşmeler, iş yerlerindeki sorunlar, örgütlenme çalışmaları, sendikal hareket ve ülkemizin içinde bulunduğu gündeme dair konular konuşuldu.

Ayrıca temsilciler kurulunda Şube Başkanımız Ersin Birgül'ün SGK Bursa İl Müdürlüğü'nden isteği ile görevlendirilen sosyal güvenlik denetmeni Arif Türker Kızılova, Şef Oya Zeren Çıngay ve V.H.K.İ Uzmanı Hüseyin Baytimur da katılım sağlayarak şube yönetimimize ve temsilcilerimize sunum yaptılar. Yönetimimiz ve temsilcilerimizde üyelerimizden kendilerine gelen SGK konuları ile ilgili soruları sorarak detaylı bilgi aldılar. Başkan Birgül, temsilciler kurulumuza katılım sağlayarak bilgilendirme yapan SGK uzmanlarına sendikamız yönetim kurulumuz ve temsilcilerimiz adına teşekkür ettiler.

 

GENEL BAŞKANIMIZIN 70.YIL MESAJI

Yıllar içerisinde emek mücadelesinin en köklü ve en güçlü sendikalarından biri haline gelen Petrol-İş, 70 yaşını kutluyor... Genel Başkanımız Süleyman Akyüz sendikamızın 70. kuruluş yılı sebebiyle bir mesaj yayınladı. Genel Başkanımızın mesajına aşağıda bulunan linkten ulaşabilirsiniz. [video:https://youtu.be/7kQu_PWOraA] ...
devamı