• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

ÇOCUK İSTİSMARINI NEFRETLE KINIYORUZ

22 Nisan 2019 tarihinde İstanbul Küçükçekmece’de küçük yaştaki bir çocuğumuzun istismar edilmesi olayını nefretle kınıyor, çocuğumuza ve ailesine geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.

25.04.2019

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ndan bir gün önce gerçekleşen ve tüm toplumun haklı öfkesine neden olan bu olayın fail ya da failleri, bir an önce yargı önüne çıkarılmalı ve cezalandırılmalıdır.

Petrol-İş Sendikası olarak “artık yeter!” diyor, çocuğa yönelik şiddetin son bulmasını istiyoruz. Savunmasız çocuklarımızın bu tür insanlık dışı saldırılara uğramaması için, yetkilileri derhal önleyici ve koruyucu tedbirler almaya, hukuki ve idari tüm mekanizmaları çalıştırmaya çağırıyoruz.

Petrol-İş Sendikası
Merkez Yönetim Kurulu

 

PANDEMİ FIRSATÇILIĞI YAPMAYIN KIDEM TAZMİNATI HAKKIMIZ KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR

Dünya ve ülkemiz, pandemi nedeniyle olağanüstü koşullardan geçmektedir. Normalleşme adımlarının atılmaya başlanması, bu sürecin çalışma hayatında işçilere yaptığı olumsuz etkileri henüz ortadan kaldırmamıştır. Aksine normalleşme ile birlikte oluşan ortamda, bazı işverenlerin bu durumu fırsata çevirme niyetlerini ortaya koyduğuna tanık olunmaktadır. İşçilerin bazı kazanılmış haklarının geri alınması girişimlerine pandemi süreci bahane edilmektedir. Hükümetin henüz ayrıntılarını açıklamadığı İst...
devamı