• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

Gebze'de 800 İşçi Grevde

16.07.2014

KOCAELİ - Gebze'deki Mondelez Şekerleme Fabrikası'nda, Tek Gıda İş sendikası ile işveren arasındaki görüşmelerin olumsuz sonuçlanması üzerine 800 işçi dün sabah greve başladı.
Tek Gıda İş Sendikası Anadolu Yakası Şube Başkanı Zeynel Öztaş, "İşçiler açlık sınırı altında yaşıyor. Şartların biraz olsun iyileştirilmesi için mücadele ediyoruz" dedi.
21 yıldır fabrikada çalıştığını söyleyen Salih Gümüş, 1.300 TL aylık ücret aldığını söyleyerek, "Bu da en eskilerden biri olduğum için arkadaşlarımdan biraz daha fazla. Ne ev kirasına, ne yiyecek içeceğe yetiyor. Şaşırdık kaldık " diye konuştu.
İşçilerden Elif Güven ise "Eşim de ben de aynı fabrikada 870'şer liraya çalışıyoruz. Kiradayız, yetmiyor. Eşimle boşanma aşamasına geldik. Bugün greve çıktık umarım şartlarımız düzelir" dedi.

 
 
Kaynak: Cumhuriyet Gazetesi

 

GENEL BAŞKANIMIZIN 70.YIL MESAJI

Yıllar içerisinde emek mücadelesinin en köklü ve en güçlü sendikalarından biri haline gelen Petrol-İş, 70 yaşını kutluyor... Genel Başkanımız Süleyman Akyüz sendikamızın 70. kuruluş yılı sebebiyle bir mesaj yayınladı. Genel Başkanımızın mesajına aşağıda bulunan linkten ulaşabilirsiniz. [video:https://youtu.be/7kQu_PWOraA] ...
devamı