• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

Genel Örgütlenme ve Eğitim Sekreterimizden Ziyaret

Genel Örgütlenme ve Eğitim Sekreterimiz Mustafa Mesut Tekik ve Batman Şube Yöneticilerimiz TP'nin Raman Dağı'nda bulunan Sondaj Kulesi'nde ve Üretim İstasyonu'nda üye işçilerimizle bir araya geldiler.

08.09.2017

Genel Örgütlenme ve Eğitim Sekreterimiz Mustafa Mesut Tekik ve Batman Şube Yönetim Kurulumuz, 8 Eylül 2017  Cuma günü Türkiye Petrolleri'nin Raman Dağında kurulu olan Sondaj, Kuyu Tamamlama Kulelerini ziyaret ederek, Türkiye Petrolleri'nin taşeronlaştırma operasyonu ve TPIC'E devredilmesiyle ilgili üyelerimize bilgilendirmelerde bulundular. Ardından Genel Örgütlenme ve Eğitim Sekreterimiz Mustafa Mesut Tekik Batman Şubemize giderek üyelerimizle ve şube yönetimiyle görüşmeler yaptı.

 

FLORMAR'DA DİRENİŞ SÜRÜYOR

Gebze Organize Sanayi Bölgesi'nde kurulu bulunan ve ülkemizin önde gelen kozmetik firmalarından birisi olan Flormar'da işçiler, sendikalaştıkları için işten çıkartılıyorlar. Bugün itibariyle işten çıkarılan işçi sayısı 115'e ulaştı. İşveren önce sendikalaşma çalışmasının öncü işçilerini işten çıkarırken, şimdi başlayan direnişe destek veren işçileri işten atmaya başladı. Öyle ki, tezgah başında birlikte çalışırken işten atılıp direnişe geçen işçi arkadaşlarını alkışladığı için işçiler kapı önüne...
devamı