• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

Genel Sekreterimiz Ali Ufuk Yaşar'a "örnek mezun belgesi''

Basın Servisi
14.02.2012

İzmit Sanat Okulu Mezunları Derneği(İZSANDER), bu okuldan mezun olan, iş, sanat, siyaset ve sosyal alanda başarı gösterenlere “Örnek Mezun Belgesi” vermeye devam ediyor. Dernek, Petrol İş Sendikası Genel Sekreteri Ali Ufuk Yaşar’a Örnek Mezun Belgesi sundu.

Dernek yönetiminin, sendikanın İstanbul’daki genel merkezine gelmesinin zor olacağı düşüncesiyle Kocaeli Şubesinde gerçekleşen törende dernek başkanı Halil Atay, yönetim kurulu üyeleri Levent Bahadır, Metin Özgül, Mehmet Tosuner ve Gürcan Işık hazır bulundu. Yaşar’a örnek mezun belgesi verdikten sonra konuşan dernek başkanı Atay, “Meslek liseleri ülkemizin vazgeçilmez ve en önemli eğitim kurumlarından biridir” dedi.

Dernek başkanı Atay konuşmasının devamında, “Meslek lisesi mezunlarına çalışma hayatının ve sosyal hayatın ihtiyacı vardır. Okulumuzdan mezun olan eski öğrencilerimizin başarıları bizi heyecanlandırıyor. Ali Ufuk Yaşar arkadaşımızın da Petrol-iş Sendikası gibi büyük bir sendikanın genel merkezinde görev yapmasından çok mutluyuz. Kendisine başarılar diliyorum” dedi. Genel Sekreter Ali Ufuk Yaşar da çok mutlu olduğunu ve belgeyi her zaman başköşede taşıyacağını belirtti. Yaşar sendikal gelişmelere de değinerek, “ 2821 ve 2822 sayılı sendika kanunları tasarısı meclise geldi. Çalışanların ortak iş yasaları bunlar. Bu tasarının olumlu yanları da var olumsuz yanları da var. Barajın % 3’e inmesinden öte asıl sorun örgütlenmenin önündeki sorunların kaldırılması gerekiyor. Örgütlenme olmadan sendikacılık yapmanın anlamı yok. Kesinlikle örgütlenmenin önündeki sıkıntıların çözülmesinde bu tasarıya maddeler eklenmeli” dedi.

Kaynak: Petrol-İş Kocaeli Şubesi