• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

İstanbul 2 No'lu Şubesine bağlı Mutlu Akü İşyeri'nde Sendikal Eğitim

01.12.2014

İstanbul 2 Nolu Şubesi kapsamında olan Mutlu Akü işyeri üyelerimizin yoğun katılımı ile eğitim toplantısı gerçekleşti. Toplantıya Petrol-İş Genel Sekreteri Ali Ufuk Yaşar, İstanbul 2 Nolu Şube Başkanı Niyazi Recepkethüda, Başkan Yardımcısı Fatih Pat ile Mutlu Akü İşyeri temsilcileri katıldı.

Açış konuşmalarının ardından sendika Eğitim Uzmanı Erhan Kaplan tarafından üyelere 2 saat boyunca eğitim verildi.

Eğitimin ardından bir konuşma yapan İstanbul 2 No'lu Şube Başkanı Niyazi Recepkethüda eğitimlerin yoğun katılımlı ve beraberlik içerisinde geçmesinden dolayı işçilere teşekkürlerini sunarken yeni bir toplu sözleşme dönemine giren Mutlu Akü işyeri için ayrıca bir toplantı yapılacağını duyurdu.

 

PANDEMİ FIRSATÇILIĞI YAPMAYIN KIDEM TAZMİNATI HAKKIMIZ KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR

Dünya ve ülkemiz, pandemi nedeniyle olağanüstü koşullardan geçmektedir. Normalleşme adımlarının atılmaya başlanması, bu sürecin çalışma hayatında işçilere yaptığı olumsuz etkileri henüz ortadan kaldırmamıştır. Aksine normalleşme ile birlikte oluşan ortamda, bazı işverenlerin bu durumu fırsata çevirme niyetlerini ortaya koyduğuna tanık olunmaktadır. İşçilerin bazı kazanılmış haklarının geri alınması girişimlerine pandemi süreci bahane edilmektedir. Hükümetin henüz ayrıntılarını açıklamadığı İst...
devamı