• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

İzmir Şube Başkanımız ve Başkan Yardımcılarımız TPI Kompozit'te

21.03.2013

İzmir Şubemizde 30 Temmuz 2012 tarihinde örgütlenmeye başlayıp birlik ve beraberlik sloganıyla başarıya ulaşan 325 üyemizin olduğu ve TİS müzakerelerinin devam edip 20 Mart 2013 tarihinde uyuşmazlık tutulan TPI KOMPOZİT KANAT SAN. ve TİC. A.Ş işyerinde Şube Başkanımız A.Gani GÜNDOĞDU, Şube Başkan Yardımcısı Osman TAŞ ve Şube Başkan Yardımcısı (Mali) Orhan ZENGİN 21.03.2013 tarihinde saat 08.oo'de vardiya değişiminde üyelerimizle bir araya gelerek TİS müzakereleri hakkında bilgi alışverişinde bulundular.

Azmin zaferi olarak sözlerine başlayan Şube Başkanımız A. Gani Gündoğdu ve yardımcılarını üyelerimiz kapıda çiçeklerle ve alkışlarla karşıladılar.

Kaynak: İzmir Şubesi
 

PANDEMİ FIRSATÇILIĞI YAPMAYIN KIDEM TAZMİNATI HAKKIMIZ KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR

Dünya ve ülkemiz, pandemi nedeniyle olağanüstü koşullardan geçmektedir. Normalleşme adımlarının atılmaya başlanması, bu sürecin çalışma hayatında işçilere yaptığı olumsuz etkileri henüz ortadan kaldırmamıştır. Aksine normalleşme ile birlikte oluşan ortamda, bazı işverenlerin bu durumu fırsata çevirme niyetlerini ortaya koyduğuna tanık olunmaktadır. İşçilerin bazı kazanılmış haklarının geri alınması girişimlerine pandemi süreci bahane edilmektedir. Hükümetin henüz ayrıntılarını açıklamadığı İst...
devamı