• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

KAMU KOORDİNASYON KURULU TOPLANDI

Genel Başkanımız Ali Ufuk Yaşar 6 Şubat Çarşamba günü Türk-İş Genel Merkezi'nde yapılan 2019-2021 dönemi için bağıtlanacak Kamu Kesimi Toplu İş Sözleşmeleri hazırlık toplantısına katıldı.

07.02.2019

Genel Başkanımız Ali Ufuk Yaşar  Kırşehir'deki yapılan Temsilciler Kurulu toplantısının ardından, süresi  2019 yılında sona erecek Kamu Kesimi Toplu İş Sözleşmelerini değerlendirilmek üzere TÜRK-İŞ Genel Merkezi'nde gerçekleştirilen Kamu Koordinasyon Kurulu toplantısına katıldı. Toplantıda Kamu Kesimi Toplu İş Sözleşmeleri Koordinasyon Kurulu üyesi sendika Genel Başkanları ve Türk-İş Yönetim Kurulu Üyeleri yer aldı.

 

Son Kalemiz KIDEM TAZMİNATI HAKKIMIZA DOKUNMA!

İşçi sınıfının en temel haklarından ve kazanımlarından birisi olan kıdem tazminatının, bir kez daha, reform adı altında fona devredilmesi ve emekçilerin en büyük güvencesi olan bu hakkın tırpanlanması gündeme getirilmiştir. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak dün açıkladığı programda, kıdem tazminatının bireysel emeklilik sistemi (BES) ile entegre edileceğini ve bu doğrultuda kıdem tazminatı reformu gerçekleştirileceğini belirtmiştir. Aynı açıklamada, işçi sınıfının son kalesi olarak gördüğ...
devamı