• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

Kent Gıda İşçisi Greve Devam Dedi

24.07.2014

GREVDEKİ Kent Gıda işçileri, patronun yeni teklifini kabul etmedi, 'greve devam' dedi. Kocaeli Gebze'de kurulu Kent Gıda (Mondelez) Fabrikası'nda 15 Temmuz'da greve çıkan Tekgıda-İş üyesi işçiler, dün patronun sendikaya yaptığı son teklifini değerlendirdi. Yapılan referandum sonucu işçiler greve devam etme kararı aldı.

Tekgıda-İş'ten yapılan açıklamaya göre, Mondelez patronu maaşı 1500 TL'den düşük olan işçilere ille alü ay 250 TL, ikinci altı ay no TL olmak üzere 360 TL zam, maaşı 1500TL ve üzeri olan işçilere ise 12 ay için toplam 310 TL zam önerdi. 10 yıllık işçilerin dahi asgari ücretle çalışnğı fabrikada, işçiler bu zammı kabul etmeyerek greve devam edeceklerini duyurdu.

 
 Kaynak: BirGün Gazetesi

 

GENEL BAŞKANIMIZIN 70.YIL MESAJI

Yıllar içerisinde emek mücadelesinin en köklü ve en güçlü sendikalarından biri haline gelen Petrol-İş, 70 yaşını kutluyor... Genel Başkanımız Süleyman Akyüz sendikamızın 70. kuruluş yılı sebebiyle bir mesaj yayınladı. Genel Başkanımızın mesajına aşağıda bulunan linkten ulaşabilirsiniz. [video:https://youtu.be/7kQu_PWOraA] ...
devamı