• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

BASIN DUYURUSU...

MANİSA STANDARD PROFİL'DE BASIN AÇIKLAMASI

24.02.2014

Sendikamıza üye oldukları için işten atılan  Standard Profil Ege işçileri, 10 aydır fabrikanın kurulu olduğu Manisa'daki işyeri önünde direniyorlar. 10 aydır, sendikal mücadeleyi kırmak için her türlü yolu deneyen işveren şimdi de kadın üyelerimize yönelik saldırılarını arttırdı.

Sendikamıza üye oldukları için işten atılan Standard Profil Ege işçileri, 10 aydır fabrikanın kurulu olduğu Manisa'daki işyeri önünde direniyorlar. 10 aydır, sendikal mücadeleyi kırmak için her türlü yolu deneyen işveren şimdi de kadın üyelerimize yönelik saldırılarını arttırdı.

Kadın üyelerimiz bir süredir Standard Profil yönetimi tarafından organize edilen cinsel taciz ve cinsel sataşmalara maruz kalıyor.

Petrol-İş Sendikası olarak, kadın üyelerimize yönelik toplumsal cinsiyet temelli bu şiddet ve aşağılamaları protesto etmek için  Standard Profil Ege işyeri önünde bir  basın açıklaması yapacağız.

Değerli basın emekçilerini basın açıklamamıza katılmaya davet ediyoruz.

Tarih: 25.02.2014  Salı
Saat: 16:00
Yer: Standard Profil Ege Otomotiv sanayi ve Ticaret A.Ş
3. Kısım M. Çapra Cd no.1 Org San Bölg Manisa

İrtibat Tel :0532 378 26 90

 

Genel Kurulumuz 31 Ağustos-1 Eylül'de Toplanıyor

Türkiye Petrol Kimya Lastik İşçileri Sendikasının (Petrol-İş) 28.Olağan Genel Kurulu 31 Ağustos - 1 Eylül 2019 Cumartesi ve Pazar günleri saat 09.00-18.00 saatleri arasında sendikamızın Altunizade Mah. Kuşbakışı Cad. No:23 Üsküdar İstanbul adresinde aşağıdaki yazılı gündem ile toplanacaktır. Bu toplantıda yeterli çoğunluk sağlanamadığı taktirde ikinci toplantı 07-08 Eylül 2019 tarihlerinde aynı saatte ve yerde aynı gündem ile yapılacaktır. Delegelere ve ilgililere duyurulur. Petrol-İş Send...
devamı