• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

Merkez Yöneticilerimizden Standard Profil İşçilerine Destek

Düzce Şubemize örgütlü Standard Profil işyerinde 140 üyemizin hiçbir gerekçe gösterilmeden işten çıkarılması sonrası bir grup işçinin de vardiya saatinde işyerine alınmamasının ardından başlayan eylemlere Genel Başkanımız Ali Ufuk Yaşar ve Genel Yönetim Sekreterimiz Ünal Akbulut’un ardından Genel Sekreterimiz Ahmet Kabaca, Genel Mali Sekreterimiz Turgut Düşova, Genel Örgütlenme ve Eğitim Sekreterimiz Mustafa Mesut Tekik de ziyaret ederek destek verdi.

11.09.2017

11 Eylül Pazartesi günü Genel Sekreterimiz Ahmet Kabaca, Genel Mali Sekreterimiz Turgut Düşova, Genel Örgütlenme ve Eğitim Sekreterimiz Mustafa Mesut Tekik ile Merkez Denetim Kurulu Üyemiz Eyüp Kahraman, işverenin hak gaspları ve işten çıkarmalar yaptığı, örgütlü olduğumuz Düzce Standard profil işyerine giderek şube yetkilileri ve üyelerimizle görüşüp değerlendirmelerde bulundular. Üç merkez yöneticimiz de hak gaspları son bulana dek mücadele ve direnişi sürdüreceklerini ifade ederek, işvereni yasalara ve sözleşmeye uymaya davet ettiler.

 

 

FLORMAR'DA DİRENİŞ SÜRÜYOR

Gebze Organize Sanayi Bölgesi'nde kurulu bulunan ve ülkemizin önde gelen kozmetik firmalarından birisi olan Flormar'da işçiler, sendikalaştıkları için işten çıkartılıyorlar. Bugün itibariyle işten çıkarılan işçi sayısı 115'e ulaştı. İşveren önce sendikalaşma çalışmasının öncü işçilerini işten çıkarırken, şimdi başlayan direnişe destek veren işçileri işten atmaya başladı. Öyle ki, tezgah başında birlikte çalışırken işten atılıp direnişe geçen işçi arkadaşlarını alkışladığı için işçiler kapı önüne...
devamı