• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

NEWROZ BAYRAMI KUTLU OLSUN! NEWROZ PİROZ BE!

Binlerce yıldır farklı medeniyetlere, dinlere tanıklık etmiş Anadolu, Mezopotamya, Ortadoğu toprakları, son iki yüz yıldır emperyalist saldırlarla unutturulmuş kardeşliklerini yeniden hatırlama amacında.

21.03.2014

Tam bir yıl önce Newroz'da  atılan ilk çözüm adımının 'Yeni Gün' leri getirmesi dileğiyle bayramınızı kutluyoruz.

30 yıldır süren savaş, dökülen kanlar, yaşanan mahkumiyetler ile aşılamamış, Türkiye tarihinin en önemli sorunu olan 'Kürt Sorununun' şiddetle çözülemeyeceğini ortaya koymuştur.

Petrol-İş  sendikası olarak yıllardır  bu acı problemin ancak demokrasi ve barış zemininde çözebileceğimizi savunduk. Bilinmelidir ki 'iyi bir savaş veya kötü bir barış hiç olmamıştır.'  bu tespitten yola çıkarak hukuksal düzenlemelerle, eşit ve demokratik haklar toplumun her kesimini kapsayacak şekilde yeniden düzenlenmeli ve gelinen bu tarihsel noktada bir milat teşkil etmelidir.

Yeni bir günün, yeni bir yılın doğuşunu, özgürlüğün ve barışın umudunu simgeleyen Newroz bayramının, 2014 yılında halkların arasındaki kardeşliğin ve dayanışmanın hatırlandığı bir bayram olması dileğiyle....

 

NEWROZ BAYRAMINIZI KUTLUYORUZ!

Petrol-İş Sendikası

Merkez Yönetim Kurulu

 

Genel Kurulumuz 31 Ağustos-1 Eylül'de Toplanıyor

Türkiye Petrol Kimya Lastik İşçileri Sendikasının (Petrol-İş) 28.Olağan Genel Kurulu 31 Ağustos - 1 Eylül 2019 Cumartesi ve Pazar günleri saat 09.00-18.00 saatleri arasında sendikamızın Altunizade Mah. Kuşbakışı Cad. No:23 Üsküdar İstanbul adresinde aşağıdaki yazılı gündem ile toplanacaktır. Bu toplantıda yeterli çoğunluk sağlanamadığı taktirde ikinci toplantı 07-08 Eylül 2019 tarihlerinde aynı saatte ve yerde aynı gündem ile yapılacaktır. Delegelere ve ilgililere duyurulur. Petrol-İş Send...
devamı