• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

Novares İşçileri Kazandı, Grevimiz Sona Erdi

Sendikamız Gebze Şubesinin örgütlü olduğu Novares işyerinde 25 Haziran Salı günü başlayan grevimiz 3. gününde kazanımla sonuçlandı.

28.06.2024

Kocaeli, TOSB Otomotiv Yan Sanayi İhtisas Organize Sanayi Bölgesin'de faaliyetlerini sürdüren ve otomotiv sektörüne parça üreten Novares işletmesi ile sendikamız arasındaki toplu sözleşme görüşmelerinden sonuç alınamaması üzerine 25 Haziran Salı günü grev başlamıştı.

Ücretler ve sosyal hakları kapsayan maddelerde taleplerimizin karşılanmaması sebebiyle başlayan grevimiz, üç gündür üyelerimizin mücadelesi ve kararlılığıyla devam ediyordu.

Fabrika önünde grev sürerken sendikamız Genel Merkezinde Genel Merkez Yöneticilerimiz, Gebze Şube Yöneticileri ve temsilcilerimizden oluşan Petrol-İş Heyeti ile Novares yönetimi arasında müzakereler aralıksız 2 gün devam etti.

Dün gece saatlerine kadar devam eden müzakereler sonucunda üyelerimizin taleplerinin karşılanması ile anlaşmaya varıldı ve sözleşme imzalandı. Toplantıda Genel Mali Sekreterimiz Mehmet Kaya, Genel Yönetim Sekreterimiz Ali Haluk Koşar; Novares Genel Müdürü Levent Savaş, İnsan Kaynakları Direktörü Tuğba Özkabakçı, Endüstri İlişkileri Yöneticisi Sait Kandemir, KİPLAS Genel Sekreteri Av. Z. Ulaş Yıldız ile Onur Gözütok, Gebze Şube Başkanımız Şivan Kırmızıçiçek, Şube Başkan Yardımcıları Dursun Karataş ve Dönmez Aytekin, İşyeri Temsilcileri Sinan Karataş, Onur Atik ve Mehmet Babur, sendikamız Toplu İş Sözleşmesi Uzmanı Özgün Çelik Aygün ile Uzman Yardımcısı Serkan Gümüşbaş yer aldı.

Sözleşmenin üyelerimize, sendikamıza, Novares işyerine ve işçi sınıfına hayırlı olmasını dileriz.

Grev süresince dayanışma gösteren sendikalara, demokratik kitle örgütlerine, siyasi partilere, üyelerimize, organize sanayi bölgesinde çalışan emekçilere ve tüm sınıf dostlarına bir kez daha teşekkür ediyoruz. Yaşasın Sınıf Dayanışması!