• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

TİS

PETKİM'de TİS Görüşmeleri Başladı

Aliağa Şubemizin örgütlü olduğu PETKİM’de toplu iş sözleşmesi görüşmesi genel merkez yöneticilerimiz, PETKİM yöneticileri, KİPLAS yöneticileri, Aliağa Şube Başkanımız, başkan yardımcılarımız ve temsilcilerimizin katılımıyla 30 Ocak Pazartesi günü yapıldı.

30.01.2017

Sendikamızın örgütlü olduğu PETKİM (Petrokimya Holding A.Ş) işyerinde, 2017-2018 dönemini kapsayacak toplu iş sözleşmesi görüşmeleri 30 Ocak Pazartesi günü başladı.

İlk toplantıda açılış konuşmasını yapan Genel Başkanımız Ali Ufuk Yaşar ve PETKİM Genel Müdürü Anar Mamadov yeni toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin hem işçi hem de işveren tarafına hayırlı olmasını dilediler.

 

PANDEMİ FIRSATÇILIĞI YAPMAYIN KIDEM TAZMİNATI HAKKIMIZ KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR

Dünya ve ülkemiz, pandemi nedeniyle olağanüstü koşullardan geçmektedir. Normalleşme adımlarının atılmaya başlanması, bu sürecin çalışma hayatında işçilere yaptığı olumsuz etkileri henüz ortadan kaldırmamıştır. Aksine normalleşme ile birlikte oluşan ortamda, bazı işverenlerin bu durumu fırsata çevirme niyetlerini ortaya koyduğuna tanık olunmaktadır. İşçilerin bazı kazanılmış haklarının geri alınması girişimlerine pandemi süreci bahane edilmektedir. Hükümetin henüz ayrıntılarını açıklamadığı İst...
devamı