• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

EĞİTİM

Petlas'ta Yoğun Katılımlı Yeni Üye Eğitimi

Kırıkkale Şubemize bağlı olan Petlas işyerinde “Yeni Üye Eğitimi” gerçekleşti. Eğitim programının açılışını Genel Sekreterimiz Ahmet Kabaca ve Genel Örgütlenme ve Eğitim Sekreterimiz Mustafa Mesut Tekik yaptı.

08.02.2017

Kırıkkale Şubemizin kapsamında bulunan Petlas işyerinde yeni üyelerimize 7 Şubat Salı günü 150 üyemize, yeni üye eğitimi verildi. Genel Sekreterimiz Ahmet Kabaca ve Genel Örgütlenme ve Eğitim Sekreterimiz Mustafa Mesut Tekik’in açılış yaptığı eğitim programında Kırıkkale Şube Başkanımız Recep Sefer, Şube Başkan Yardımcılarımız Murat Kaya ve Cevdet Karabıyık da yer aldı.

Petrol-İş Sendikası Eğitim Uzmanı Erhan Kaplan tarafından verilen eğitime işçilerin ilgisi yoğun oldu.

 

PANDEMİ FIRSATÇILIĞI YAPMAYIN KIDEM TAZMİNATI HAKKIMIZ KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR

Dünya ve ülkemiz, pandemi nedeniyle olağanüstü koşullardan geçmektedir. Normalleşme adımlarının atılmaya başlanması, bu sürecin çalışma hayatında işçilere yaptığı olumsuz etkileri henüz ortadan kaldırmamıştır. Aksine normalleşme ile birlikte oluşan ortamda, bazı işverenlerin bu durumu fırsata çevirme niyetlerini ortaya koyduğuna tanık olunmaktadır. İşçilerin bazı kazanılmış haklarının geri alınması girişimlerine pandemi süreci bahane edilmektedir. Hükümetin henüz ayrıntılarını açıklamadığı İst...
devamı