• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

Petrol-İş Düzce'de 'Sendikalı Ol' diyor

Sendikamız, örgütlenme hakkının kullanımını yaygınlaştırmak, sendikalı olmayı teşvik etmek ve  kendisini emekçilere tanıtarak daha ulaşılabilir olmak hedefleriyle bir tanıtım ve iletişim kampanyası başlattı.

24.05.2009

Sendikamız, örgütlenme hakkının kullanımını yaygınlaştırmak, sendikalı olmayı teşvik etmek ve  kendisini emekçilere tanıtarak daha ulaşılabilir olmak hedefleriyle bir tanıtım ve iletişim kampanyası başlattı. Petrol-İş, depremin etkilerini aşmaya, sanayisini geliştirmeye çalışan Düzce'de, bir süredir faaliyette olan örgütlenme büromuzun çalışmalarını desteklemek ve geliştirmek istiyor. Düzce'de daha yerleşik ve kalıcı ilişkiler yaratmayı, sendikalılık bilincini yükseltmeyi hedefliyor.

Kampanyamızda, sendikalı olmanın temel bir hak olmasının yanı sıra, işçiler için anlamı ve kazanımları vurgulanıyor. Toplumda sendikalılığa, örgütlülüğe yönelik olarak geliştirilmiş olan olumsuz imajın aşılması, işçilere umut ve güç veren bir söylemin yaygınlaşması  isteniyor.

24 Mayıs tarihinden itibaren Düzce sokaklarındaki bilboard ve otobüs duraklarını emekçileri sendikalı olmaya çağıran, kadınlı erkekli işçilerin gülümseyen yüzleri dolduruyor. Petrol-İş tüm işçileri sendikalı olmaya, birlikte gülümsemeye çağırıyor...

Sendikalı Ol! Çünkü Sendika Gelecektir

Sendikalı Ol! Çünkü Sendika Dayanışmadır

Sendikalı Ol! Çünkü Sendika Gücündür

Sendikalı Ol! Çünkü Sendika Hakkındır

 www.sendikaliol.org
 

 

PANDEMİ FIRSATÇILIĞI YAPMAYIN KIDEM TAZMİNATI HAKKIMIZ KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR

Dünya ve ülkemiz, pandemi nedeniyle olağanüstü koşullardan geçmektedir. Normalleşme adımlarının atılmaya başlanması, bu sürecin çalışma hayatında işçilere yaptığı olumsuz etkileri henüz ortadan kaldırmamıştır. Aksine normalleşme ile birlikte oluşan ortamda, bazı işverenlerin bu durumu fırsata çevirme niyetlerini ortaya koyduğuna tanık olunmaktadır. İşçilerin bazı kazanılmış haklarının geri alınması girişimlerine pandemi süreci bahane edilmektedir. Hükümetin henüz ayrıntılarını açıklamadığı İst...
devamı