• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

Polimer’de TİS İmzalandı

Polimer’de yeni dönem Toplu İş Sözleşmesi 6 Mayıs Pazartesi günü genel merkezimizde imzalandı.

08.05.2019

6 Mayıs Pazartesi gecesi uzun süren görüşmelerin ardından İstanbul 1 Nolu Şubemize bağlı olan Polimer işyeri için toplu iş sözleşmesi imzalandı. İmzalanan sözleşmenin üyelerimize hayırlı olmasını dileriz.

Toplu iş sözleşmesinin imzalanmasının ardından İstanbul 1 Nolu Şube Başkanımız Ahmet Baranlı ve şube yöneticilerimiz  bilgilendirme yapmak üzere Polimer işyerine gittiler. Davul zurna ile karşılanan şube yöneticilerimize Polimer işçileri sözleşmeden duydukları memnuniyeti ilettiler. Burada bir konuşma yapan Şube Başkanımız Ahmet Baranlı sözleşme ile ilgili ayrıntılı açıklamalarda bulundu.

 

 

PANDEMİ FIRSATÇILIĞI YAPMAYIN KIDEM TAZMİNATI HAKKIMIZ KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR

Dünya ve ülkemiz, pandemi nedeniyle olağanüstü koşullardan geçmektedir. Normalleşme adımlarının atılmaya başlanması, bu sürecin çalışma hayatında işçilere yaptığı olumsuz etkileri henüz ortadan kaldırmamıştır. Aksine normalleşme ile birlikte oluşan ortamda, bazı işverenlerin bu durumu fırsata çevirme niyetlerini ortaya koyduğuna tanık olunmaktadır. İşçilerin bazı kazanılmış haklarının geri alınması girişimlerine pandemi süreci bahane edilmektedir. Hükümetin henüz ayrıntılarını açıklamadığı İst...
devamı