• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

Recticel’de Sözleşme Görüşmeleri Başlıyor

İstanbul 2 Nolu Şubemizin çalışmaları doğrultusunda örgütlediğimiz çok uluslu firma olan Recticel’de toplu iş sözleşme görüşmeleri başlıyor.

20.06.2019

Petrol-İş Sendikası’nın uzun süreden beri örgütlenme çalışması yürüttüğü ve nihai safhaya varmak üzere olduğu Belçika merkezli çok uluslu Recticel firmasının yetkilileri ile toplu iş sözleşmesi görüşmelerini başlatmak üzere ön protokol imzalandı.  25 Haziran Salı günü Recticel işverneliği ile Toplu iş sözleşme görüşmelerine başlanacaktır. Tüm üyelerimize hayırlı olmasını diliyoruz.

 

PANDEMİ FIRSATÇILIĞI YAPMAYIN KIDEM TAZMİNATI HAKKIMIZ KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR

Dünya ve ülkemiz, pandemi nedeniyle olağanüstü koşullardan geçmektedir. Normalleşme adımlarının atılmaya başlanması, bu sürecin çalışma hayatında işçilere yaptığı olumsuz etkileri henüz ortadan kaldırmamıştır. Aksine normalleşme ile birlikte oluşan ortamda, bazı işverenlerin bu durumu fırsata çevirme niyetlerini ortaya koyduğuna tanık olunmaktadır. İşçilerin bazı kazanılmış haklarının geri alınması girişimlerine pandemi süreci bahane edilmektedir. Hükümetin henüz ayrıntılarını açıklamadığı İst...
devamı