• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

Kıdem Tazminatı Hakkımız Gasp Edilemez

Sendikal Güç Birliği Platformu'ndan eylem çağrısı

Sendikal Güç Birliği Platformu 1 Ekim 2011 Cumartesi günü saat 12:00'deTaksim- Galatasaray Lisesi önünde kitlesel basın açıklaması yapıyor.

 

29.09.2011

Sendikal Güç Birliği Platformu:
Kıdem Tazminatı Hakkımız Gasp Edilemez!

Emekçilerin kazanılmış haklarını gasp eden yasal düzenlemelere her gün bir yenisi ekleniyor. Sermaye kıdem tazminatını bir yük olarak değerlendirip bu yükten kurtulmak isterken siyasi iktidar da Hükümet Programı'nda açıkladığı gibi kıdem tazminatını yeniden düzenlemeyi hedefliyor.  Bu zamana kadar kurulan fonların akibeti ortada iken kıdem tazminatının fona devredilmesi planlanıyor.  

Sendikal Güç Birliği Platformu, kıdem tazminatı hakkımızın gasp edilmek istenmesine karşı 1 Ekim Cumartesi günü, Taksim'de kitlesel basın açıklaması yapacaktır. Kitlesel basın açıklamamıza tüm işçileri, emekçileri, sendikaları, demokratik kitle örgütlerini, emekten yana saf tutmuş siyasal örgütlülükleri davet ediyor, emeğe yönelik saldırılara karşı birlikte mücadele etmeye çağırıyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.  

SENDİKAL GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU

KİTLESEL BASIN  AÇIKLAMASI  

Tarihi: 1 Ekim 2011

Yer: Taksim- Galatasaray Lisesi Önü

Saat: 12.00

PETROL-İŞ, TEKGIDA-İŞ, HAVA-İŞ, TEZKOOP-İŞ,
KRİSTAL-İŞ, BASIN-İŞ, DERİ-İŞ, TGS, TÜMTİS, BELEDİYE-İŞ

 

GENEL BAŞKANIMIZIN 70.YIL MESAJI

Yıllar içerisinde emek mücadelesinin en köklü ve en güçlü sendikalarından biri haline gelen Petrol-İş, 70 yaşını kutluyor... Genel Başkanımız Süleyman Akyüz sendikamızın 70. kuruluş yılı sebebiyle bir mesaj yayınladı. Genel Başkanımızın mesajına aşağıda bulunan linkten ulaşabilirsiniz. [video:https://youtu.be/7kQu_PWOraA] ...
devamı