• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

Solar İşyerinde TİS Bilgilendirme Toplantısı

18.07.2019

Bursa Şubemizin yeni örgütlendiği işyerlerinden Solar Patlayıcı Maddeler A.Ş.’de Toplu iş sözleşmesinin imzalanması üzerine,Şube Başkan Yardımcımız Hüseyin Gürkaş, Başkan Yardımcımız (mali) Ersin Birgül ve işyeri temsilcilerimiz iş yerine giderek üyelerimize sözleşme hakkında açıklama yaptılar.

Şube Başkan Yardımcımız Hüseyin Gürkaş imzalanan bu sözleşmenin Sendikamıza ve üyelerimize hayırlı olması dileklerinde bulundu. İşyeri temsilcilerimiz de bu sözleşmenin imzalanmasında emeği geçen Genel Merkez Yöneticilerimiz, Şube Başkanımız Erhan Yakışan, Başkan yardımcımız Hüseyin Gürkaş ve Başkan yardımcımız (mali) Ersin Birgül'e üyelerimiz adına teşekkür ettiler. 

 

PANDEMİ FIRSATÇILIĞI YAPMAYIN KIDEM TAZMİNATI HAKKIMIZ KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR

Dünya ve ülkemiz, pandemi nedeniyle olağanüstü koşullardan geçmektedir. Normalleşme adımlarının atılmaya başlanması, bu sürecin çalışma hayatında işçilere yaptığı olumsuz etkileri henüz ortadan kaldırmamıştır. Aksine normalleşme ile birlikte oluşan ortamda, bazı işverenlerin bu durumu fırsata çevirme niyetlerini ortaya koyduğuna tanık olunmaktadır. İşçilerin bazı kazanılmış haklarının geri alınması girişimlerine pandemi süreci bahane edilmektedir. Hükümetin henüz ayrıntılarını açıklamadığı İst...
devamı