• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

STANDARD PROFİL EGE’DE SÖZLEŞME İMZALANDI

Manisa’da kurulu bulunan Standard Profil Ege işyeri ile sendikamız arasında yürütülen görüşmeler neticesinde 19 Temmuz Cuma günü toplu iş sözleşmesi bağıtlandı. Sözleşme görüşmelerinde sendikamız Genel Merkez Yöneticileri, Düzce Şube Yönetimi ve işyeri temsilcileri ile işveren yetkilileri yer aldı.

20.07.2019

Sendikamızın, Manisa'da kurulu bulunan Standard Profil Ege işyerinde yıllardır sürdürdüğü zorlu ve özverili çabası sonuç verdi. Yaklaşık 2 bin işçinin çalıştığı ve 1600’den fazlasının Petrol-İş üyesi olduğu Standard Profil Ege işyerinde 19 Temmuz Cuma günü tarafların anlaşmaya varmasıyla toplu iş sözleşmesi bağıtlandı.
İşveren yetkilileri ile sendikamız Genel Merkez Yöneticileri, Düzce Şube Yönetimi ve işyeri temsilcilerinin sendikamız genel merkezinde biraraya geldiği toplantı tarafların ortak paydada buluşmaları ile anlaşma ile sonuçlandı.

Düzce’de yıllardır örgütlü olduğumuz Standard Profil’in, Manisa yerleşkesinde de örgütlenmenin başarıya ulaşması, sendikamızın son dönemde yürüttüğü örgütlenme hamlelerinin başarılı bir sonucu olarak kayıtlara geçti.

Dün (19 Temmuz) sendikamız genel merkezinde toplu iş sözleşmesinin imzalanmasının ardından, 20 Temmuz Cumartesi günü ise Standard Profil Ege işyerinde sözleşme ile ilgili üyelerimize bilgilendirmelerde bulunuldu. İmzalanan sözleşme, sonuçları itibari ile üyelerimiz  tarafından coşkuyla karşılandı.

 

PANDEMİ FIRSATÇILIĞI YAPMAYIN KIDEM TAZMİNATI HAKKIMIZ KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR

Dünya ve ülkemiz, pandemi nedeniyle olağanüstü koşullardan geçmektedir. Normalleşme adımlarının atılmaya başlanması, bu sürecin çalışma hayatında işçilere yaptığı olumsuz etkileri henüz ortadan kaldırmamıştır. Aksine normalleşme ile birlikte oluşan ortamda, bazı işverenlerin bu durumu fırsata çevirme niyetlerini ortaya koyduğuna tanık olunmaktadır. İşçilerin bazı kazanılmış haklarının geri alınması girişimlerine pandemi süreci bahane edilmektedir. Hükümetin henüz ayrıntılarını açıklamadığı İst...
devamı