• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

TPI Kompozit Kanat Fabrikası'nda TİS Taslağı Üyelerimize Açıklandı

06.01.2016

30.Temmuz.2012 tarihinde 165 üyemizle örgütlendiğimiz İzmir şubemize bağlı olanTPI KOMPOZİT KANAT SANAYİ VE TİCARET A.Ş. iş yerimizde 3 yıl içerisinde 1175 üyeye ulaştık.

01.Ocak.2016 tarihinde yürürlüğe girecek olan TİS taslağımızı Şube Başkanımız A.Gani GÜNDOĞDU, vardiyaları yarım saat erken paydos ettirerek sabah 07.30 vardiyasından başlayarak 08.oo / 16.oo – 16.oo / 24.oo  - 24.oo / 08.oo vardiyalarını toplayarak 1175 üyemizle taslak üzerinde değerlendirme toplantısı yapmıştır.

Birlik ve beraberliğin sağlanacağı bir TİS sürecinin olması karar altına alınırken, Şube Başkanımız A.Gani GÜNDOĞDU, Bşk. Yrd. Orhan ZENGİN, Bşk Yrd. (Mali) Özgür ŞADİ ve işyeri temsilcilerimiz üyelerimizin alkış ve sloganlarıyla karşılanmış ve uğurlanmışlardır.

TPI KOMPOZİT KANAT SANAYİ VE TİCARET A.Ş. TİS'nin başta Sendikamız Petrol-İş'e, şubemize ve tüm üyelerimize hayırlı olmasını temenni ediyoruz.

 

PANDEMİ FIRSATÇILIĞI YAPMAYIN KIDEM TAZMİNATI HAKKIMIZ KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR

Dünya ve ülkemiz, pandemi nedeniyle olağanüstü koşullardan geçmektedir. Normalleşme adımlarının atılmaya başlanması, bu sürecin çalışma hayatında işçilere yaptığı olumsuz etkileri henüz ortadan kaldırmamıştır. Aksine normalleşme ile birlikte oluşan ortamda, bazı işverenlerin bu durumu fırsata çevirme niyetlerini ortaya koyduğuna tanık olunmaktadır. İşçilerin bazı kazanılmış haklarının geri alınması girişimlerine pandemi süreci bahane edilmektedir. Hükümetin henüz ayrıntılarını açıklamadığı İst...
devamı