• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

Tüpraş işçisi eylemlerine devam ettiler

Tüpraş özelleştirilmesinde danıştay kararının uygulanması istemiyle Tüpraş işçileri fabrika önünde yaptıkları eylemlerin ardından 03 Mart 2006 Cuma günü Cumhurbaşkanına, Başbakana ve Özelleştirme İdaresi Başkanına yolladıkları mektup ve fakslar ile eylemlerine devam etti. Şehir Merkezi girişinde servis otobüslerinden inen Tüpraş’lılar alkış ve sloganlarla taleplerini dile getirdiler.
03.03.2006

Tüpraş özelleştirilmesinde danıştay kararının uygulanması istemiyle Tüpraş işçileri fabrika önünde yaptıkları eylemlerin ardından 03 Mart 2006 Cuma günü Cumhurbaşkanına, Başbakana ve Özelleştirme İdaresi Başkanına yolladıkları mektup ve fakslar ile eylemlerine devam etti. Şehir Merkezi girişinde servis otobüslerinden inen Tüpraş’lılar alkış ve sloganlarla taleplerini dile getirdiler. "Burası Türkiye Hukuk Devleti", "Tüpraş Halkındır Halkın kalacak", "Yargı kararı uygulansın" sloganlarıyla şehir içinde yürüyen Tüpraş’lılar geldikleri İzmit Postanesi önünde de sloganlarına devam ettiler. Şube Başkanı Ali Ufuk YAŞAR yaptığı konuşmada: "Biz hukuk istiyoruz. Burası Hukuk Devletiyse Türkiye Sosyal Hukuk Devletidir çünkü tanımı bu, hukuka uyun demek için buradayız. Herkesin bu karara yani hukuka uymak zorunluluğu vardır" dedi. Mektup ve faksların yollanmasından sonra eylem sona erdi.

 

GENEL BAŞKANIMIZIN 70.YIL MESAJI

Yıllar içerisinde emek mücadelesinin en köklü ve en güçlü sendikalarından biri haline gelen Petrol-İş, 70 yaşını kutluyor... Genel Başkanımız Süleyman Akyüz sendikamızın 70. kuruluş yılı sebebiyle bir mesaj yayınladı. Genel Başkanımızın mesajına aşağıda bulunan linkten ulaşabilirsiniz. [video:https://youtu.be/7kQu_PWOraA] ...
devamı