• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

Yunanistan'da grevler yeniden başladı

Yunanistan'da, Papandreu hükümetinin istifa ederek, yeni bir işbirliği hükümeti kurulmasıyla sonuçlanan siyasi kriz süresince ara verilen grev eylemleri yeniden başladı.

21.11.2011

Mali krizin aşılmasına yönelik reformlar çerçevesinde, mesleklerinin serbestleştirilmesine ve sağlıkla ilgili ödemelerin kısıtlanmasına itiraz eden Attiki ve Pire bölgelerindeki eczacılar, bugün için 24 saatlik grev kararı alırken, Yunanistan Elektrik Teşkilatı (DEH) çalışanları da başlangıç tarihinin daha sonra belirleneceği 48'er saatlik art arda grevler yapacağını açıkladı.

Reformlar temelinde, devletin yeniden yapılandırılması çerçevesinde kamu kuruluşlarının özelleştirilmesine itiraz eden DEH çalışanları sendikasından yapılan açıklamada, "Halkın arzusunun hilafına oluşturulan çıkar hükümeti, Yunan halkının mülkiyetini yok pahasına satabilmek için yasal engellerin ötesinde de daha çok engeli aşması gerekecek. Papadimos efendi, gel de al, seni bekliyoruz" ifadesine yer verildi.

devamı için;

 

GENEL BAŞKANIMIZIN 70.YIL MESAJI

Yıllar içerisinde emek mücadelesinin en köklü ve en güçlü sendikalarından biri haline gelen Petrol-İş, 70 yaşını kutluyor... Genel Başkanımız Süleyman Akyüz sendikamızın 70. kuruluş yılı sebebiyle bir mesaj yayınladı. Genel Başkanımızın mesajına aşağıda bulunan linkten ulaşabilirsiniz. [video:https://youtu.be/7kQu_PWOraA] ...
devamı