• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

Yunanistan'da Kriz ve Sendikalar

Dış İlişkiler Servisimizin hazırladığı Yunanistan'da kemer sıkma politikalarıyla başlayan süreci değerlendiren rapor, Papandreu hükümetinin görevden çekildiği ana kadar olan dönemi içeriyor.

14.12.2011

Kemer sıkma politikalarının ne anlama geldiğini kendi toplumsal yaşam deneyimleriyle öğrenmiş olan Yunanistan işçi sınıfı ve onun sendikal hareketi toplumun diğer emekçi kesimleriyle birlikte ayağa kalktı. Kemer sıkma önlemlerini içeren yasa iktidarın ve muhalefetteki Yeni Demokrasi Partisi'nin başını çektiği sağ blokun oylarıyla parlamentodan geçmiş olmasına rağmen, sendikal hareket birlikte davrandığı toplumsal güçlerle birlikte, “Krizi biz yaratmadık, faturasını da biz ödemeyeceğiz. Geçit yok!” diyor. Sendikal hareketin direnişi sürüyor. Dış İlişkiler Servisimizin hazırladığı Dosya, Papandreu hükümetinin görevden çekildiği ana kadar olan dönemi kapsıyor.

 

GENEL BAŞKANIMIZIN 70.YIL MESAJI

Yıllar içerisinde emek mücadelesinin en köklü ve en güçlü sendikalarından biri haline gelen Petrol-İş, 70 yaşını kutluyor... Genel Başkanımız Süleyman Akyüz sendikamızın 70. kuruluş yılı sebebiyle bir mesaj yayınladı. Genel Başkanımızın mesajına aşağıda bulunan linkten ulaşabilirsiniz. [video:https://youtu.be/7kQu_PWOraA] ...
devamı